Czytaj więcej...Lee Jeffries mieszka w Manchesterze w Wielkiej Brytanii, pracuje jako księgowy. Artystka początkowo zaczyna amatorsko fotografować imprezy sportowe. W 2008 roku będąc w Londynie by przebiec maraton, przypadkowo spotyka na ulicy młodą bezdomną dziewczynę. To wydarzenie zmienia jego artystyczne podejście do fotografii na zawsze. Ludzie bezdomni stają się przedmiotem jego fotograficznej sztuki. Widząc portrety artysty można powiedzieć że studiował fotografię przez całe życie. Jednak jest fotografem samoukiem.

Czytaj więcej...Cato Lein - urodził się w 1957 roku w Båtsfjord w Norwegii, dorastał w regionie Finnmark, najdalej na północny wschód wysuniętej części kraju, tam gdzie jeszcze dociera golfsztrom, a już zaczyna się rosyjska tundra. Fotograf wyprowadził się stamtąd w latach 70-tych, a w 1980 roku zamieszkał w Sztokholmie. W tamtych czasach Sztokholm był istnym eldorado dla miłośników fotografii.

Czytaj więcej...Anton Corbijn - holenderski fotograf urodził się w 1955 roku w w Strijen. Fotograf i reżyser wideoklipów muzycznych. Odpowiedziany za wizualną formę wyrazu dla takich zespołów jak Depeche Mode oraz U2. Reżyserował m.in. teledyski Depeche Mode Personal Jesus z 1989 i Heart-Shaped Box Nirvany z 1993. W 2007 roku wyreżyserował brytyjski film biograficzny o wokaliście zespołu Joy Division Ianie Curtisie pt. Control. Właśnie pod wpływem grupy Joy Division i rozwijającego się gatunku post punk.

Czytaj więcej...Stasys Eidrigevicius - urodził się 24 lipca 1949 roku we wsi Medyniszki na Litwie. W latach 1964 - 1968 uczęszczał do Szkoły Rzemiosł Artystycznych w Kownie. W 1973 roku ukończył Wileński Instytut Sztuk Pięknych. Od 1980 roku mieszka w Polsce. Malarz, grafik i rysownik, fotografik używa różnych technik: gwasz, olej (np. Skrzypkowie, 1991), pastele (np. Konstrukcja, 1996).

Czytaj więcej...Keiji Fujimoto - urodził się w 1983 roku w mieście Hiroshima w Japonii. Fotograf dokumentalista, studiował dziennikarstwo na University of Montana w USA.

Czytaj więcej...Max Glauer - urodził 11 sierpnia 1867 roku we Wrocławiu. Niemiecki i śląski artysta fotografik. Pochodził z protestanckiej rodziny Glauerów, osiadłej we Wrocławiu. Dzieciństwo spędził w Pokoju. Uczył się w Królewskiej Szkole Sztuki we Wrocławiu. W 1893 roku przeprowadził się do Opola, gdzie przy ówczesnej Krakauer Strasse założył zakład fotograficzny.

Czytaj więcej...Andreas Horvath - austriacki fotografik, ceniony dokumentalista - urodzony 25 sierpnia 1968 w Salzburgu w Austrii. Studiował fotografię na Graphische Bundesgerichtshof Lehr - und Versuchsanstalt w Wiedniu oraz na wydziale multimediów w Salzburgu. Na początku swojej kariery pracował jako asystent dla amerykańskich fotografów dzieł sztuki Ernestiny Ruben i Lindy Troeller. Obecnie pracuje jako wolny strzelec.

Czytaj więcej...Francesco Zizola - znakomity fotoreporter włoski urodzony w 1962 roku w Rzymie. Kilkakrotny laureat World Press Photo. Założyciel agencji NOOR. Dokumentuje największe światowe konflikty, koncentrując się na aspektach humanitarnych.