Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

bs111Shobha Battaglia urodziła się w Palermo w 1954 roku. Odkąd pamięta, podróżuje między Indiami a Włochami. W 1970 roku przeprowadziła się do Mediolanu. W 1977 roku wyjechała do Indii, gdzie poświęciła się medytacji i nauce muzyki orientalnej. W 1980 roku przeprowadziła się do Nowego Jorku, a rok później wróciła na Sycylię. Tam rozpoczęła pracę w dzienniku L’Ora jako fotograf.

Zajmowała się przede wszystkim polityką i kwestiami społecznymi podczas wojny z mafią. Jeden z jej reportaży pt. „Kobiety i mafia” zyskał międzynarodową popularność. W 1991 roku dołączyła do agencji fotograficznej Contrast.

Shobha Battaglia jest laureatką wielu prestiżowych nagród międzynarodowych w tym w 1998 roku zdobyła nagrodę World Press Photo Award za reportaż o arystokracji sycylijskiej, w 2002 roku otrzymała po raz drugi nagrodę World Press Photo Award za reportaż o modzie i rewolucji w Senegalu. W 2010 roku otrzymała nagrodę CIVITAS za odważne zaangażowanie obywatelskie i społeczne, symbol przyjaźni między Włochami a Indiami.

Jej prace były prezentowane na wielu wystawach i fetiwalach fotografii, artystka prowadzi również Warsztaty fotograficzne i medytacyjne.

bs222

bs333

bs1111


Shobha Battaglia
strona www: Shobha Battaglia

W górę