Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Miasto: Katowice

sputnik photosGaleria Rondo Sztuki w Katowicach zaprasza już 7 listopada 2017 roku o godz. 18.00 na spotkanie z Rafałem Milachem i Michałem Łuczakiem z kolektywu Sputnik Photos promujące nowy Zin „Strony” #2.

Sputnik Photos jest międzynarodowym kolektywem założonym w 2006 roku przez fotografów z Europy Środkowo-Wschodniej. Doświadczenie transformacji regionu, z którego pochodzą, stało się pretekstem do wspólnego komentowania zachodzących w nim procesów społecznych, politycznych i kulturowych. Posługując się fotografią, filmem i książką fotograficzną, kolektyw od ponad dekady buduje zapis transformacji obszaru byłego bloku wschodniego. Wypowiedź tę wspiera zespół kuratorów, pisarzy, grafików i animatorów kultury. Wychodząc od fotografii dokumentalnej, rozważają jej współczesny wymiary i funkcję, eksperymentują z formą i treścią. Ważną sferą działań kolektywu są różnorodne formy edukacji wizualnej, które wspierają i promują młodych twórców z regionu.

„Strony” to powrót do idei zinu, alternatywnego magazynu tworzonego przez artystów. Do jego zrobienia Sputnik Photos zaprosił ludzi pióra, a w przestrzeni miejskiej oddał głos innym artystom wizualnym. Drugi numer STRON ukazał się 4 października.


Rondo Sztuki w Katowicach
Adres: Rondo im. gen. Jerzego Ziętka 1
Spotkanie promujące Zin „Strony” #2. kolektyw Sputnik Photos
Prowadzenie: Daria Malicka
Termin: 7 listopad 2017 r., godz. 18.00

 

W górę