Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Czy warto kupić "drogi" futerał na obiektyw? Pewnie nie raz się już nad tym zastanawialiście. Często wystarczy dobra porządnie wykonana torba fotograficzna, ale czy na pewno? Futerał na obiektyw zwykle jest szczelnie zamykany, wodoodporny i zwykle usztywniony. Następnym powodem dla którego warto jest pomyśleć o pokrowcu na obiektyw jest to że chronimy go przed kurzem i zarysowaniami które niestety są zmorą dla każdego kto posiada więcej niż jeden obiektyw w torbie czy plecaku.

 

Na polskim rynku dostępnych jest kilka rozwiązań znanych producentów jak Lowepro, Tamrac czy Case Logic oraz kilka innych rozwiązań firm Matin, Soligor lub rodzimy Acropolis.

Zwykle futerał tego typu ma kształt sztywnej zamykanej na zamek tuby, wykonany jest z materiałów nieprzemakalnych, a wnętrze wyściełane specjalną pianką neoprenową lub miękkim nie rysującym materiałem. Futerał można przenosić wewnątrz lub dopiąć jako osobna kieszeń do plecaka, torby czy specjalnych pasów. Pokrowiec aby spełniał dobrze swoją funkcję powinien być dopasowany do wymiarów obiektywu.

Oczywiście można dojść do wniosku lub zadawać sobie pytanie, czy ja potrzebuje futerał na obiektyw ? Odpowiedź nadchodzi zwykle dużo za późno. Część kupujących zwykle uważa to za zbędny wydatek, jednak z czasem kupuje po kilka takich pokrowców, doceniając zalety tego typu dodatków. Jedyną widoczną wadą jest oczywiście cena za taki futerał. To cena spokoju.


Czytaj także:

 

W górę