Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Tradycyjnie już w ostatni wtorek miesiąca Muzeum Śląskie w Katowicach zapraszaa na „Spotkanie z fotografią”. Najbliższe odbędzie się 31 marca o godz. 17.00. Gościem będzie Antoni Kreis, wiceprezes Zarządu Okręgu Śląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików w Katowicach.


Spotkaniom z twórcami, znawcami i krytykami fotografii towarzyszą pokazy prac i warsztaty twórcze. Autorski wieczór Antoniego Kresisa zatytułowany Plastyczne przygody fotografii uzupełni prezentacja obrazów fotograficznych i pokaz multimedialny. Spotkanie poprowadzi autorka cyklu - Danuta Kowalik-Dura.
 

Antoni Kreis - autor kilkudziesięciu indywidualnych wystaw indywidualnych uczestnik blisko dwustu zbiorowych oraz laureat dziesiątek nagród na konkursach fotograficznych oraz filmowych. W latach 1978-88 był aktywnym realizatorem filmów nieprofesjonalnych głównie w technikach animowanych, wieloletnim członkiem Zarządu Federacji Amatorskich Klubów Filmowych w Polsce. Opublikował dwa albumy autorskie: Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie i Z drewna ciosane. Wykonał także fotografie do książki G. Stachaka Jak chopiony na Lipiny wróciły i zdjęcia do przewodników i podręczników dla szkół.
 

Muzeum Śląskie
Adres:al. Wojciecha Korfantego 3, Katowice
Spotkania z fotografią - Antoni Kreis - Plastyczne przygody fotografii
Termin spotkania: 31 marca 2009, godz. 17.00
strona domowa: Muzeum Śląskie
W górę