Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

replikacje jowita mormulGaleria 022 mieszcząca się w Związku Polskich Artystów Plastyków w Warszawie zaprasza 26 września 2016 roku o godz. 19.00 na wernisaż wystawy fotografii Jowity Mormul pt. „Replikacje”.

Projekt fotograficzny „Replikacje / Replications”  ma charakter problemowy i został zainspirowany badaniami nad efektami powielania i klonowania zwierzęcych oraz ludzkich genów. Nowe jakości organizmów udoskonalanych w laboratoriach naukowych wywołują skrajne emocje, prowokując do rozważań nad konsekwencjami etycznymi, medycznymi, socjologicznymi, ale także formalnymi i estetycznymi, dotyczącymi powstających „tworów”.

W tym kontekście fotograficzna dokumentacja może być rozważana jako proces replikacji rzeczywistości, a cyfrowa manipulacja danymi pozwala na konstruowanie nowych, odrębnych bytów stworzonych z własnej "materii". Projekt bada możliwości wizualizacji hipotetycznych „klonów” ludzkiego ciała, jak również reakcję na ich dyskursywny charakter.
Jowita Mormul

Jowita Bogna Mormul - doktor sztuk filmowych Wydziału Operatorskiego i Realizacji TV, Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Filmowych Telewizyjnych i Teatralnych w Łodzi. Wcześniej studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie otrzymując tytuł magistra sztuk pięknych Wydziału Malarstwa i tytuł magistra sztuk pięknych Wydziału Grafiki. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków i Związku Polskich Artystów Fotografików. Od 2008 r. członek Rady Artystycznej ZPAF. Pracuje na stanowisku adiunkta w Instytucie Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.


Galeria 022
Adres: ul. Mazowiecka 11a, Warszawa
Jowita Mormul - Replikacje
Wernisaż wystawy: 26 wrzesień 2016 r., godz. 19.00
Termin wystawy: 26 wrzesień - 6 październik 2016 r.

 

W górę