Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

m pawlikGaleria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

„niewidzialne” — to fotografie poruszające osobisty wątek, walka miedzy dwoma światami: widzialnym i niewidzialnym. Widzialny to normalny ostry sposób postrzegania rzeczywistości — niewidzialny to świat nierealny, postrzegany prawym okiem, na które mało widzę.

Fotografie pokazują nieostrości przez dużą wadę wzroku. Przez całe życie patrzę i fotografuję jednym okiem — drugie jest pozbawione tej reakcji, a co się stanie po odwróceniu sytuacji…

Zdjęcia przedstawiają mój punkt widzenia z pozycji niedowidzącego w większym stopniu oka. Nieostrości, które uzyskałem są jak najbardziej naturalnym procesem patrzenia. Motyw opuszczonych wnętrz, światła otulającego nagie sensualne ciała modelek — to temat budujący proste kadry, tworzące niepowtarzalny klimat całego cyklu wystawy.

Marcin Pawlik - urodzony 1975 roku, mieszka w Konarzewie. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Komunikacji Multimedialnej. Członek ZPAF, Okręg Wielkopolski, pracuje w Krotoszynie w agencji reklamowej. W Krotoszyńskim Ośrodku Kultury prowadzi klub miłośników i pasjonatów fotografii „Blenda”.


Galeria Za Szafą - Dolnośląski Okręg ZPAF
Marcin Pawlik - niewidzialne
Adres: ul. św. Marcina 4, Wrocław
Wernisaż wystawy: 16 wrzesień 2016 r., godz. 18.00
Termin wystawy: 16 wrzesień - 16 październik 2016 r.

 

W górę